Verslumo mokymai sporto veteranams
Verslumo srityje siekį tobulėti išreiškė per 150 šalies sporto veteranų

Reikšminga dalis į sportinę karjerą savo dėmesį sukoncentravusių profesionalių sportininkų neturi galimybių įgyti šiandieninei darbo rinkai bei verslo vystymui reikalingų žinių ir įgūdžių. Atitinkamai, baigę profesionalią karjerą, negalėdami sklandžiai įsilieti į naują veiklą, buvę atletai susiduria su psichologiniu ir emociniu stresu. Tai aktuali sporto bendruomenės problema, stebima jau ne vieną dešimtmetį.

Kaip sprendimas įsilieti į verslo ir darbo rinką norintiems atletams, praėjusių metų pabaigoje buvo pristatyti nemokami, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojami „Verslumo mokymai sporto veteranams“. Visapusišką verslumo žinių paketą siūlantys mokymai tęsėsi nuo 2020 m. lapkričio iki 2021 m. vasario mėnesio ir subūrė per 150  naujų žinių įgyti siekiančių buvusių sportininkų, kurių amžius svyravo nuo 19 iki 73 metų.

„Mano supratimas apie verslą buvo toks paviršutiniškas, kad dabar tiesiog norisi skaityti, gilintis ir plėsti savo akiratį. Geras impulsas naujai pradžiai. Ačiū už tokią puikią iniciatyvą ir kokybiškus mokymus“, – vos praėjus mokymams sakė viena iš jų dalyvių.

Iš viso sporto veteranams buvo organizuojami 7 dienos trukmės mokymai, kurie dėl karantino apribojimų persikėlė į virtualią erdvę. Mokymų metu dalyviai įgavo platų profilį praktinių žinių, ateityje padėsiančių vystant savo verslą ar idėjas paverčiant pelningu pragyvenimo šaltiniu.

Mokymus sudarė penki skirtingi, profesionalių Valdymo inovacijų agentūros lektorių kruopščiai parengti moduliai, dalyviams suteikę pardavimų bei finansų, emocinio intelekto tobulinimo, neurolyderystės, mentorystės, asmeninio prekės ženklo vystymo žinių. Siekiant užtvirtinti mokymų metu įgytas teorines žinias, specialiai mokymams sukurtos mobiliosios programėlės pagalba dalyviai atlikinėjo ir praktines užduotis.

„Kurdami metodiką bandėme į verslumą pažiūrėti plačiau ir pateikti dalyviams naujausias pasaulines marketingo, entreprenerystės tendencijas ir tuo pačiu parodyti, kad verslo kūrimas tai nėra sudėtingi verslo planai ir didelės investicijos. Džiaugiamės, kad net ir nuotolinių mokymų metu pavyko įžiebti labai įdomias diskusijas ir sulaukti praktinių klausimų. Jeigu bent vienas naujas verslas atsiras Lietuvoje, būsime padarę savo darbą“, – sakė Valdymo inovacijų agentūros įkūrėja ir vadovė, dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė.

Mokymus vedė tokie šalyje žinomi specialistai, kaip asmeninio įvaizdžio formuotoja, mokslų daktarė Dominyka Venciūtė, Valdymo inovacijų agentūros įkūrėja ir vadovė, mokslų daktarė Ieva Adomaitytė-Subačienė, psichologė, profesionali pardavimų lektorė Vega Dikčienė, knygų leidyklos vaikams bendrasavininkė, mokslų daktarė Ernesta Platūkytė, neuromokslininkė, darbuotojų emocijų valdymo ugdymo konsultantė, mokslų daktarė Laura Vencė, finansininkė praktikė Renata Rutkauskienė.

Projektas „Sporto vadybos ir verslumo kvalifikacijos kėlimo kursai sporto veteranams“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Daugiau informacijos apie projektą: www.sveikaagentura.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *